Mahomet i jego żony. Czy prorokowi Mahometowi wszystko było wolno?Każdy, kto zainteresował się problemami i zagrożeniami związanymi z Islamem powinien zwrócić uwagę jak wiele dogodnych moralnie „objawień” miał Mahomet. Jeśli wysłannik Allaha miał chwilę słabości do czegoś niemoralnego, nagle otrzymywał „specjalne objawienia” płynące prosto dla niego od Allaha.
Wyobraźmy siebie w roli proroka; macie gości, którzy zbyt długo przebywają w waszym domu, więc mówicie „ denerwujecie swojego proroka tym, że siedzicie u niego tak długo, ale pamiętajcie, że te słowa pochodzą prosto od Allaha, wasz prorok jest zbyt nieśmiały, by samemu wam to mówić”.
Jeśli poczytamy islamskie źródła, znajdziemy wiele takich rzekomych objawień, gdy Mahomet  czegoś pragnął. Jednym z takich objawień jest to, które dotyczy żon proroka. Każdy z nas prawdopodobnie wie ile muzułmanin może posiadać żon, na ile żon zezwala Koran.
„ A jeśli się obawiacie, iż nie będziecie sprawiedliwi względem sierot... Żeńcie się, zatem z kobietami, które są dla was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema. Lecz jeśli się obawiacie, że nie będziecie sprawiedliwi, to żeńcie się tylko z jedną albo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice. To jest dla was odpowiedniejsze, abyście nie postępowali niesprawiedliwie.” – Koran 4:3  ( http://quran.com/4/3 )
Więc, jak widzimy w powyższych wersach prorok również powinien mieć maksymalnie cztery żony. Powinien również je traktować sprawiedliwie, ponieważ jest wzorem do naśladowania, jest chodzącym Koranem. Dla ludzi, którzy znają historię Mahometa powinno być jasne, że wysłannik Allaha powinien mieć tylko jedną żonę, gdyż nie był sprawiedliwy dla wszystkich żon. Jednak w tym przypadku Mahomet został uprzywilejowany, niezależnie od tego, co mówi Koran.
Zobaczmy, co mówi hadis w zbiorze Sahih al-Bukhari.
Anas bin Malik powiedział „ Prorok zaliczał wszystkie swoje żony jedną po drugiej w ciągu dnia i nocy a było ich jedenaście” – coś tu się nie zgadza, prorok nakazuje innym mieć tylko cztery żony, a sam ma ich jedenaście – „ Czy prorokowi wystarczało na to sił?” Anas odparł „ Mawialiśmy, że prorok otrzymał siłę ( potencję) trzydziestu mężczyzn.” - Sahih al-Bukhari 268 http://sunnah.com/bukhari/5/21 )
Widzimy jak tu się przechwalają muzułmanie swoim prorokiem, przechwalają się, że Mahomet jest zdolny do uprawiania seksu z wieloma kobietami w ciągu jednego dnia. Z jednej strony Koran mówi do muzułmanina, możesz mieć maksymalnie cztery żony. Jednak w chwili pożądania Mahomet otrzymuje nowe „objawienie”, które podaje, że prorok i tylko prorok może mieć wszystkie kobiety, które zapragnie.
„O Proroku! My uznaliśmy za dozwolone dla ciebie żony, którym dałeś wiana, i niewolnice, które ci darował Bóg, jako zdobycz, i córki twojego stryja, i córki twoich ciotek ze strony ojca, i córki twojego wuja ze strony matki, i córki twoich ciotek ze strony matki, które wywędrowały razem z tobą; i kobietę wierzącą, jeśli ona sama ofiaruje się Prorokowi, o ile Prorok zechce ją pojąć za żonę. To jest dozwolone tylko dla ciebie z wyłączeniem innych wiernych. My wiemy, co ustanowiliśmy dla nich w sprawie ich żon i ich niewolnic - tak abyś nie czuł się skrępowany. Bóg jest Przebaczający, Litościwy!” – Koran 33:50 (http://quran.com/33/50 )
Czy nie wydaje się to niepokojące, gdy prorok, jako mężczyzna otrzymuje cały czas objawienia, które nadają jemu i tylko jemu specjalne, niemoralne przywileje.
Dla nas, jako nie muzułmanów może wydać się to niepokojące. Jednak muzułmanin powinien wierzyć, że to Bóg miał jakiś interes by dawać swojemu posłańcowi wszystko, o czym ten będzie fantazjować, wszystko, co ten pragnie.

Lista kobiet Mahometa sporządzona przez islamskiego uczonego  Ali Daszti
1. Chadziża
2. Sauda
3. Aisza
4. Omm Sulma
5. Hafsa
6. Zajnab (z Dżasz)
7. Dżołajrija
8. Omm Habiba
9. Safija
10. Majmuna (z Haret)
11. Fatema
12. Hend
13. Asma (z Saby)
14. Zajnab (z Kozajma)
15. Habla
16. Asma (z Norman)
17. Maria (chrześcijanka)
18. Rajana
19. Om Szarik
20. Majmuna
21. Zajnab (trzecia)
22 Khawla
Godnym przypomnienia faktem jest skonsumowanie małżeństwa z 9 letnią Aiszą w wieku 59 lat oraz wymuszenie rozwodu na przybranym synu z Zajnab z Dżasz, ponieważ prorok zapałał „miłością” do niej.

Czy takie postępowanie może świadczyć o tym, że Mahomet był prawdziwym prorokiem? Jak można choćby próbować wmawiać Chrześcijanom, że jesteśmy braćmi w wierze w tego samego Boga.Piotr G. ŻurekZgoda na kopiowanie całości lub fragmentów, pod warunkiem podania źródła - crusader1973.blogspot.co.uk

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Karmienie piersią dorosłych mężczyzn, czyli brakujące wersy w Koranie

Czy muzułmanin może Cię okłamać? Takija, Islamska doktryna, która zezwala kłamać.

Islam a prześladowania Chrześcijan