Tymczasowe małżeństwo, czyli forma legalnej prostytucji w IslamiePrzekazał Abdullah: „ Braliśmy udział w świętych wojnach przeprowadzanych przez proroka i nie było z nami kobiet ( żon ).”  Powiedzieliśmy do proroka: „ Czy mamy się wykastrować? ( odczuwali silne pożądanie z powodu braku kobiet ), ale prorok nam tego zabronił i zamiast tego pozwolił nam na zawieranie małżeństwa tymczasowego z kobietami dając im choćby szatę … a następnie wyrecytował wers 5.87 „ O wy, którzy wierzycie! Nie zabraniajcie dobrych rzeczy, na które Allah wam pozwolił.”

W islamie możemy znaleźć  pewną formę małżeństwa, którą możemy określić mianem zalegalizowanej prostytucji. Nazywa się zawaj al Mut’ah, a odnosi się tylko do cielesnych „ przyjemności”, na które w rozdziale 5:87 pozwala Koran muzułmanom, a które są wyjaśniane w hadisah.
Jakie są to przyjemności dowiedzieliśmy się w zacytowanym na wstępie hadisie. Mahomet pozwala swoim towarzyszom na tzw. małżeństwa tymczasowe. Według słów proroka mężczyzna może zapłacić kobiecie za takie małżeństwo, które może trwać kilka dni, dzień a nawet tylko godzinę. Po tym ustalonym czasie, uzgodnionym z kobietą następuje rozwód.
W powyższym cytacie widzimy towarzyszy Mahometa, którzy po dłuższej abstynencji seksualnej spowodowanej wyprawą wojenną, przestają panować nad swoimi żądzami. Wywierają presję na swoim przywódcy „czy mamy się wykastrować?”.  Prorok zabronił im tego, zezwolił im jednak na małżeństwa tymczasowe, za które mogli zapłacić kobiecie choćby szatą.
Jaki mamy tutaj przekaz? Mahomet nie powiedział towarzyszom, by modlili się do Allaha by pomógł im w przezwyciężeniu ich żądz, lecz zezwolił na płatną miłość. Powiedział im Idźcie do miasta i pytajcie się kobiet – Czy zechcesz mnie poślubić za szatę? Weźmiesz ze mną ślub, a za kilka dni się rozwiedziemy”.
Więc jedynym najlepszym określeniem takiej relacji jest prostytucja. Jest to prostytucja zatwierdzona przez proroka Mahometa. Jeśli muzułmanin ma niewolnice, to w przypływie pożądania może je zgwałcić. Jeśli jednak znajdzie się w takiej sytuacji, gdy będzie z dala od domu np. w trakcie wyprawy wojennej, może muzułmanin poszukać sobie takiej kobiety, która w zamian za jakieś dobra materialne wyrazi zgodę na  tymczasowe małżeństwo, choćby na jedną godzinę.


Praktyki takie możemy obserwować również we współczesnym świecie. W Egipcie, w Syrii gdzie mężczyźni opuszczają swoje rodziny by udać się na dżihad, ich kobiety zostają wtedy same w domu bez środków do życia. Rodziny takie oddają często swoje córki bogatym obywatelom Arabii Saudyjskiej, jako tymczasowe „żony” w zamian za korzyści materialne.
Nam jednak uparcie się wmawia, że Mahomet jest wzorem i filarem moralności.
Na zakończenie musimy podkreślić, że Islam nie jest jednolity. Są dwa główne odłamy, szyici i sunnicy. Szyici i sunnici mają często rozbieżne zdanie na temat takich małżeństw Mimo różnic zdań, praktyki takie są stosowane. Choć nawet w sunnickich źródłach występują sprzeczności, to każdy może w nich znaleźć usprawiedliwienie praktyk zwanych  zawaj al Mut’ah.

Pod tym linkiem możecie państwo obejrzeć co mówi na ten temat szyicki szejk z Kuwejtu OGLĄDAJ TUTAJInne filmy poruszające ten temat możesz zobaczyć tutaj OGLADAJ TUTAJ , OGLADAJ TUTAJ   Piotr G. ŻurekZgoda na kopiowanie całości lub fragmentów, pod warunkiem podania źródła - crusader1973.blogspot.co.uk
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy muzułmanin może Cię okłamać? Takija, Islamska doktryna, która zezwala kłamać.

Karmienie piersią dorosłych mężczyzn, czyli brakujące wersy w Koranie

Islam a pedofilia